Ενδοσχολική Επιμόρφωση στο Εργαστηριακό Κέντρο (ΕΚ)Καστοριάς

Την Τετάρτη 10 Απριλίου 2024  μέλη της Επιστημονικής ομάδας  υλοποίησαν τρίωρη Ενδοσχολική Επιμόρφωση, με θέμα: «Οι Μαθησιακές Δυσκολίες στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση» στο Εργαστηριακό Κέντρο(ΕΚ) Καστοριάς, ύστερα από σχετικό αίτημα και σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

• Θεοδότα Λούδα, Προϊσταμένη του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Καστοριάς, Φιλόλογος, κλ.ΠΕ02: «ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.: Οργάνωση και λειτουργία»
  • Κωνσταντίνα Τσαγκάρη, Φιλόλογος, κλ.ΠΕ02 ΕΑΕ: «Γενικές και Ειδικές Μαθησιακές Δυσκολίες στην ανάγνωση και τη γραφή στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση»
  • Νικόλαος Γκουτζιομήτρος, Μαθηματικός, κλ.ΠΕ03ΕΑΕ: «Μαθησιακές Δυσκολίες στα Μαθηματικά στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση»
  • Μαρίνα Πατρώνου, Ψυχολόγος, κλ.ΠΕ23: «Οι Ψυχοσυναισθηματικές Επιπτώσεις των Μαθησιακών Δυσκολιών»

Ευχαριστούμε τη Δ/ντρια κα Μαρία Γεωργίου και όλους/ες τους/τις συναδέλφους/ισσες για τον εποικοδομητικό διάλογο, την ενεργή συμμετοχή  και το ενδιαφέρον τους.